KABALA

1579703_10201121099651890_1126856411_nKabbala çok güçlü bir büyücülük mertebesi, bir bakıma kendi başına bir büyüdür. Varoluşu eski Mısır’a kadar dayanır ve izlemiş olduğumuz teori ile çok iyi mantıksal kesişme noktaları izler.
Babil`deki büyü sihir mevzularından sonra eski Mısır’a kadar uzanan bu tartışmalar eski Mısır zamanında kilit nokta halini almış ve Firavun büyücüleri öğretilerini sürdürmüş, bu öğretileri Yahudiliğin içine sokmuştur. Hz. Musa filmini izleyen herkes de iyi bilirki Hz. Musa firavunun büyücü ve sihirbazlarına karşı Allah (c.c)`nin mucizeleriyle karşı koymaktadır.
Eski Mısır’dan Yahudiliğe devrolunan öğreti, Kabala’dır. Kabala da, aynı Mısır rahiplerinin sistemi gibi, ezoterik (gizemli) bir öğreti olarak yayılmış ve yine Mısır rahipleri gibi temelde büyü ile ilgilenmiştir. Yani kabala’yı Mısır ayin ve büyülerine endekslersek elimize tamamen uyuşan iki parça geçecektir. Ünlü Yahudi araştırmacı Shimon Halevi, “Kabala, Tradition of Hidden Knowledge” (Kabala, Gizli İlmin Geleneği) adlı kitabında Kabala’yı şöyle tanımlamaktadır: “Pratikte Kabala, kötülüklerle ilgilenmenin yolu ve semboller yoluyla psikolojik dünya üzerinde güç kazanmanın tehlikeli bir sanatı ve büyüye dayalı bir formudur.”
Kabala ile yapılan her türlü büyüler çok kesin ve ömrünüzün sonuna kadar etki gösteren İlim olup; Benimde kullandığım Kabala ve Grimoire büyü kitapları ile olan çalışmalarım herkese olumlu sonuçlar vermektedir. Bu arada Kabala büyülerini ancak mührü koyan kişinin çözmesi için kilit koymak gerekir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!