Kara Büyü Nedir ?

Karabüyü; kötü ruhların doğaüstü güçlerin dostluğunu kazanarak, bunların gücünü zarar verilmek istenilen birine karşı kullanmayı amaçlayan büyüdür.

Kara büyünün amacı kötülük ve zarar vermektir. Kullanılan malzemeler idrar kurt kanı karga kurbağa timsah dişi mezar toprağı kara tüy yarasa gözü ve yarasa kanıdır. Kara büyü ya şeytanla ya da ölü ruhlarla bağlıdır. Özellikle orta çağda çok yaygın olan karar büyü hala büyük oranda tercih edilen bir büyü şeklidir.

Karabüyü Şu Konularda Yapılır;

1- Ayırmaya yönelik büyü : Birbirlerini seven insanları ayırma,karı kocanın boşanmasını sağlama,yuvalar yıkma amaçlıdır.

2- Dil balğamaya yönelik uygulamalar: Yaptırılan şahsın yaptıranın karşısında konuşamaz hale gelmesi ve sözünden çıkmamasının teminine yöneliktir.

3- Erkeklik kudretinin bağlanması: Birbirlerini çekemeyen insanların,yeni evlenen çiftlerden intikam almaya yönelik faaliyetidir ki;bu gerdeğe giren erkegin kudretinin bağlanması şeklinde olabileceği gibi,eşini aldatan erkeğin başka kadınlara karşı erkeklik kudretini bağlamaya yönelik de gerçekleşebilmektedir.

4- Uykunun bağlanması : buna dair bir büyü ile kişinin uyuyamaz hale gelmesi ve büyü bozulmadıkla gözüne uyku girmemesinin sağlanmasıdır.

5- Hastalandırma,sakat bırakma yada bir kişiyi öldürmeye yönelik yapılanlar.

6- İnsanların kalbine sıkıntı,gam ve keder vermek için yapılanlar.

Negatif maji olarak isimlendirebileceğimiz kara büyü;ak büyünün aksine ne fert ne toplumun şerrini temin etmek için kendisine başvurulan bir büyüdür.Kara büyüde,insanın canına,malına , sağlığına, evine, barkına, hayvanlarına vs. yönelmiş bir kötülük söz konusudur.

Kara büyüde amaç edilen hedef; dini ilkelere tamamen aksi olmakla beraber,bazı kimselerin bazı kutsal nesne, metin ve değerli araç olarak kullanarak cin ve şeytanları egemenliği altına alarak insanlara zarar vermeye yönelik uygulamaları ilginçtir.

Kara büyülerden korunmanın en iyi yolu koruyucu vefklerdir. Ama daha önce kişiye düşmanı tarafından herhangi bir kara büyü yapıldıysa öncelikle bu büyünün iyi bir medyum tarafından çözülmesi gerekir.

Çünkü kara büyü çözülmeden koruma vefki hazırlamanın bir yararı olmayacaktır. Koruma vefkleri daha önce yapılan büyülere karşı etkisizdir ancak bundan sonra yapılacak olan büyülerin tesirini yok eder. Örneğin bir sabun büyüsü kara büyülere vereceğim en önemli örnektir. Sabun büyüsü yapmak oldukça kolaydır bir sabun kalıbı alınarak az maliyetle çok etkili bir kötülük büyüsü yaptırmak oldukça üzücüdür ama kolay bir yöntemdir.

Bu nedenle siyah şapkalı medyumlar kara büyüleri yaparken çoğunlukla etkili ama az maliyetli bu sabun büyüsüne başvururlar. Sabun büyüsü çok tehlikeli bir kara büyü çeşididir. Sabuna yapılan bir takım uygulamalardan sonra bu sabun bir kuyuya atılarak yada bir toprağa gömülerek saklanır. Sabun zaman içinde rüzgarın ve suyun etkisiyle erimeye devam ettiği sürece kara büyü yapılan kişi yok olacaktır. Çoğu ölüme bile varan bu kara büyülerini yaptırmak için çok dikkatli düşünmek gerekir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!