Papaz Büyüsü

10169401_10201705354257890_3513877117374459333_nHayız kanı ile yapılan ve pagan dönemlerden kalan en etkili büyü çeşitlerinden birisidir. Genellikle Süryani Kadîm dili ile okunan dualar kullanıldığı için papaz büyüsü adını alır. Kadının hayız günü başlangıcındaki ilk kan ile yapılır. Sıcak ve soğuk şekli vardır. Bir çok amaç için yapılır (bağlama, muhabbet, kısırlık, soğutma) Yine Papaz büyüsü için kadın ya da erkeğin ifrazatları, tırnak, saç kullanılır.

Büyü türleri arasında en güçlü olanı yada daha doğru söylemek gerekirse papaz büyüsü bilinen en hızlı ve etkili büyü türüdür. Doğru bir uygulama ve doğru zamanda papaz büyüsün etkisi altında kalan erkek veya erkek istem dışı hareket ve düşüncelerin gerçekleşmesi sağlanır. Aslına bakıldığında papaz büyüsü gerek ülkemizde gerekse Ortadoğuda en çok yapılan kara büyü türüdür.

Diğer türleri gibi ortaçağ – pagan inanış kültüründen ortaya çıkmışıtr. Bu büyü türü ismini sanıldığı gibi hristiyanlık üzerinden almaktadır yani hiç bir hristiyan din adamı papaz büyüsü yapmamaktadır. Medyumlar çalışma yöntemleri hazırladıkları tılsımlar ile gizemlerini korumaktadır. Papaz büyüsünü ülkemizde karşılıksız aşk acısı çekenler,sevdiği kişinin kendisine karşı sevgi ve şevkatini tamamen kaybettiği kişiler yaptırmaktadır.

Papaz Büyüsü bazı durumlarda insanları birbirinden ayırmak için yapılsa da bazı durumlarda ise kişileri birleştirmek için yapılır. Papaz Büyüsü kara-kırmızı büyü grubuna girer. Yapılması en zor olan büyülerden biri olduğu gibi, bozulması da yapılması kadar zahmetli ve ayrıca zordur. Bu nedenle bazı kişiler Papaz Büyüsü’nün bozulmayacağı inancını taşır. Bu inanç belki bir yerde doğrudur, ancak bozulmayacak büyü olmadığı gerçeğinin altını bir kez daha çizmek lazımdır.

Papaz Büyüsü, canlı ve canlıdan çıkan malzemelerle yapılan ve oldukça zahmet gerektiren bir büyü çeşitlerindendir. Özellikle ayrılan, boşanma aşamasına gelen çiftlerin tercih ettiği yöntemlerin başında gelmektedir. Ancak şu gerçeği belirtmeliyiz ki Papaz Büyüsü gerçekten zor bir işlemdir. Çünkü yapılışı kişilere ait bazı parçalar gerektirir. Kişilere ait et, tırnak, giysi parçası, saç teli vb.. gibi DNA malzemelerinin olması yapılan işlemin yüzde doksanlarda tutmasını sağlar. Elbette bu işlemi yapan gerçekten işini bilen biri olması gerekir.

Bilindiğinin aksine Papaz Büyüsü başlı başına bir büyü değildir. Papaz Büyüsü’nün çeşitleri ve türleri vardır. Bu bağlamda Papaz Büyüsü değil Papaz Büyüleri demiş olursak çok daha uygun ve doğru bir ifade demiş olacağız. Yapılış amacına ve kullanılan malzemesine göre çeşitlilik gösteren Papaz Büyülerini diğer büyülerden ayıran en temel ve ana özellik insanlara ait olan bir parça ile yapılıyor olmasıdır.

Büyü yapıldığı amaca hizmet eder. Bilindiği gibi büyüler sınıf sınıftır ve çok çeşitlidir. Bazı büyülerin yapımında kişinin adı, anne adı ve doğum tarihi yeterli olurken bazılarında ise daha fazla malzeme yada materyale ihtiyaç duyulabilir. Bu ihtiyaç, büyünün amacı ve ne için yapıldığı ile doğru orantılıdır. Papaz Büyüsü’nün rolü işte burada başlar. Papaz Büyüsü’nde temel ilke kişilere ait bir parça ile işlem yapılmasıdır. Çoğu zamanda bu parçalar DNA materyalleri olarak kullanılır.

Ayrıca Papaz Büyüsü’nün bu denli çok konuşulmasının ve kafa karıştırmasının bir diğer önemli nedeni ise, yapılan bazı büyülerdeki bu büyüler Papaz Büyüleri olarak adlandırılır. Canlı ve canlıya ait parçaların, kadınlık suyu, meni, ölü toğrağı, kefen bezi, idrar, dışkı ve bazı türlerinde impure halde, Süryanice yada İbranice büyü duaları ve ayetleriyle bu ayetlerin tersten yazılması yada okunması ile gerçekleştirilmesidir.

Yine bu adet kanı büyüsünün sıcak ve soğuk şekli var. En çok bağlama büyüsü şeklinde yapılır ancak başka tek çok amaç için de yapılması mümkündür. (bağlama, muhabbet, kısırlık, soğutma ve cinsel tercih değişikliği için.)

Tek diğerinde ise büyü yapılacak malzeme ile kiliseye gidilir. Malzeme göğüste tutulur ve gizlenir. Papazın kendisine dua etmesi söylenir ve kişi içinden bu duanın niyetine göre işlemesi için içinden geçirir. Bahse konu malzeme (domuz yağı, meni, hayz kanı, saç, tırnak vs.) daha sonra bazı işlemlerden geçirildikten sonra uygulamaya konulur.

Yani Papaz Büyüsünün kolay kolay çözülemeyeceği ve başkaları tarafından fark edilemeyecek tek Büyü olmasıdır. Papaz Büyüsü pek çok bakımda çıkmamaktadır. Ve bozulması da kolay değildir. Bozulması için ilk işlem yaptırılırken kullanılan emtiaların bilinmesi ya da bunlardan küçük bir parçanın saklanması ileride gerek duyulursa işlem iptali için faydalı olacaktır.

Allah kimseyi büyülere mecbur kılmasın ve tüm bizleri büyülerden korusun. İnşallah.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!