Nazarın Belirtileri

ffwfewCanlı veya cansız her türlü varlığa nazar değebilir. Tarihi insanlık tarihi kadar eski olan nazar, değdiği anda kisiyi etkiler. Bu etki, anlıkta olabilir, sonradan da oluşabilir.

NAZAR NASIL ETKİLER ?

Nazarın belirtileri; etkilenen canlının cinsine, yaşına, kilosuna, vücut direncine, etkilenme zamanına, etkilenme şiddetine ve etkilenme süresine göre çeşitlilik gösterir.

Başta, insan olmak üzere, bildiğimiz bir çok canlıya nazar değer. Kuzu, koyun, deve, süt veren inek en fazla etkilenenlerdir. Bu canlıların nazara karşı hassas olmalarının sebebi olarak insan hayatında çok önemli yerleri olmaları itibariyle etkilenmelere de çok maruz kalmaları düşünülebilir.

Tıbbın çare bulamadığı bazı hastalıklar nazar nedeni ile olabilir, çevremizde bunun örneklerini yıllarca yaşadık. Nazarin canlı-cansız varlıkları etkilediğini belirtmiştim. Nazar değdiği anda özellikle evde bulunan eşyalar kırılabilir nitelikteki eşyalarda çatlaklar ve kırılmalar oluşabilir. Nazar sebepsiz tartışma, kavga ve kırgınlıklara yol açabilir. Nazara gelen kişi, etrafında ve çevresinde ki kişilere, özellikle sevdiği kişilere itici gelebilir.

Nazar, anlık bir etkilenmedir, kendisini en fazla esneme olarak gösterir ve kişinin yanında bulunanlarda bu durumdan etkilenir. Bu etkilenme yine kendisini esneme ve hatta gözden yaş gelme şeklinde fizyolojik olarak gösterir.

Çocuklar, özellikle süt çağında ki bebeklerde nazar olayı oldukça sık görülür. Ergenlik, yetişkinlik, olgunluk ve yaşlılığa doğru nazardan etkilenme de azalır. Yaşlılıkta yok denecek kadar az görülür. Kadınlar erkeklere göre nazara karşı daha hassastırlar.

NAZARIN BELİRTİLERİ ?

Bir anda oluşan şiddetli bas ağrısı,
Uykunun aniden bastırması gibi kişinin vücudunda bir anda oluşan ağırlık hissi, Unutkanlık.
Evlilik teşebbüslerinde geri dönmeler yada evli ise cinsel isteksizlik,
Ayetler, Felak-Nas sureleri okunduğu zaman oluşan rahatsızlık ve sürekli esneme hali,
Gözlerde herhangi bir sorun olmadığı halde oluşan yanma ve kızarıklıklar, kaşıntılar,
Herhangi bir neden olmadan gözlerin yaşarması ve gözden yaş akması,
Sebepsiz yere aşırı terleme ve hararet oluşması, vücut sıcaklığında belirgin bir artış oluşur.
Bilinç olarak boşluğa düşme hissi, duraklama ve gözlerde donuklaşma oluşur. Kısa süre sonra biter.
İstenmeyen kazalar oluşur; örneğin trafikte kaza yapmak, elinde tabak bardak cinsinden kırabilecek eşya tutuyorsa, elinden düşürmek, ayaktaysa ve yürüyorsa düşmek, sendelemek gibi.
Kalp atım sayısında artış oluşur, Tıp dilinde taşıkardi denen olay anlık olarak hiç bir neden olmaksızın oluşur. Çarpıntının artması ile ellerde titremeler, konuşmada kekeleme ve kelimeleri karıştırma, ne söylediğini unutma ve söylediklerinin anlamsızlaşması, gözlerde donuklaşma olur.
Göz bebekleri çok uzaklara bakıyormuş gibi büyür ve göz kapaklarında ağırlaşma, özellikle üst göz kapaklarında belirgin bir ağırlık ve göz küçülmesi oluşur. Yine bu durumda anlıktır.
Enseden itibaren boyna ve omuzlara yayılan bir gerginlik, sonrasında ensenin arkasından gelen ve başımızı etkileyen bir zonklama ve ağrı oluşur. Bu ağrı göz kapaklarına kadar yayılır.
Vücudun direnci düşer ve enfeksiyonlara karşı hassasiyet artar.
Sebepsiz bir iç sıkıntısı, stres, gerginlik ve öfke hali görülür.
Şiddetli bir uyku hali başlar, çarpıntı ve metabolizmanın hızının artmasıyla vücudun oksijen ihtiyacı artar, sık ve derin esneme hali olur.
Vücut kaslarında istemsiz kasılmaların olması sonucunda, midede kramp tarzında bir ağrı, bağırsaklarda kolik türde sancılanması, sık sık idrara çıkma görülür.
Bebeklerde ise sebepsiz sancılanma ve sürekli ağlamalar görülür.
Gündüz genellikle uyku hali varken, akşamdan sonra uykusuzluk ve uykuya dalmakta güçlük çekme vardır. Ayrıca bu uykular, dinlendirici olmayan ve yorgun kalkılan uykulardır.

Bu belirtiler, tıbbi olmayan kaynaklara dayanmaktadır. Nazardan etkilenen kişilere, etkilenme şiddetine ve etkilenme süresine bağlı olarak değişiklikler gösterir. Çoğunlukla bir kaç gün içinde kaybolurlar.

Nazarı büyü ile ilişkilendirmeler oldukça sık rastlanılan durumlardır. Ancak nazar, büyü gibi değildir. Nazarda ki negatif etkileme belirli bir zaman sürer. Çoğunlukla bu zaman bir kaç günü geçmez. Ancak büyü, bir merkezden aldığı negatif yükü, bir enerjinin varlığı ile yani cin, ifrit vs. musallatı ile sürekli bir döngü içine sokar ve sürekli kendini tekrarlayarak büyü hastalığını sürekli yeniler. Nazar ile Büyü arasında aklımızda bulundurmamız gereken farkı tek bir cümle ile özetlersek:

Nazar anlık etki eder, Büyü ise sürekli negatif yükünü yenileyerek, varlıklar yolu ile bu olumsuzluğu devam ettirir.

Kendinizde bu ve buna benzer bazı sorunlar ve problemler hissediyorsanız, bu konuda bilgi ve yardim almak için bana ulaşabilirsiniz.

Yorumu formunu geç

  • Mehmetali on 28 Ağustos 2016 at 19:06
  • Cevapla

  Mrb esimin ustunde nazar var bu anlatiginz seyler tutuyo ve bana yardimci olurmusunuz numaram 05535368178

  1. Sorularınız için arayınız

  • Yakup on 27 Ekim 2016 at 23:16
  • Cevapla

  Bu belirtilerin hepsi ivar var çok zor durumdayım yardım edin

  1. SORULARINIZ İÇİN ARAYINIZ

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!