CİN VE MUSALLAT

10511225_582444095201970_6093985016003511350_nİnsanlar alemi olduğu gibi başka alemler olduğu, bu alemlerden bir tanesinin de cinler alemi olduğunu biliyoruz. Şimdi vereceğim ayet hem cinlerin varlığına hem cinler yaratılırken yaratılış amacını açıklar.

Zariyat suresi 56. ayeti, mealen ”Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım”. Bu ayetten de anlaşılacağı gibi, insanlarında cinlerinde asıl görevi Yüce Allah’a kulluk etmektir. Fakat insanlar gibi cinlerinde iyisi vardır kötüsü vardır. Bunların şerli cinler veya şeytani cinler ya da azgın cinler gibi çeşitli isimlerle adlandırılan cinler tarafından insanlara hayvanlara diğer canlılara veya diğer herhangi bir nesne veya cihazlara zarar verebilirler. Bazı kimseler cinlerin neden musallat olduğunu anlayamıyorlar. İllaki bir cin çağırma olayına girmek gibi bir şey olması gerektiğini sanıyorlar. Oysa cin musallatı için özel olarak bir şey yapılmasına gerek yok. Hiçbir suçunuz veya alakanız yokken bile yine gelip cin tasallutu olabilirler.

İnsanlar da kulluk için yaratıldıkları halde yeryüzünde gördüğünüz gibi çok büyük bir bozgunculuk yapmaktadırlar. Cinler alemi olan alemdeki varlıklar ise insanlara göre daha günaha meyillidir. Yani insanlara göre daha çok ve çabuk zarar verebilirler. Belli başlı ana sebepleri olduğu gibi kesin şu sebepten gelir veya kesin gelecek diye bir kural, kanun yoktur. Aynı şeyi beş kere yaparsınız hiçbir şey olmayıp altıncı yaptığınızda olabilirler. Özellikle bugün öğrenci yurtlarında veya evlerde hatta okulda çocuklar bile ruh çağırma seansı adı altında cin çağırma yapıyorlar. Ne büyük bir tehlike altına kendilerini attıklarının farkında bile değiller. Cinler tasallut olduğunda açıkça karşınıza dikilip görünmesini ve ya sizle konuşmasını, sizi korkutmasını beklemeyin. Çünkü göz yapınız ve kulağınız onları görmeye ve duymaya müsait değildir. Bu nedenle pek çok insan üzerindeki bu tehdidin farkında değil. Eğer görünme ve ses duyma durumuna kadar ilerlemişse durum ağırlamış demektir. Bu kez, genel olarak ağır cin musallatı alma veya cin çıkarma işlemleri yapılmalıdır.

Neden oldukları olaylar nedeniyle pek çok sıkıntılar ağır problemler sorunlar çıkarabilir. Cin musallatı almadan önce de tedbirinizi alıp cinlerden korunma yaptırın. Cin musallatı tedavisi için kişinin bir takım güzel tütsüler ile mutlaka okunması gereken bir durumdur.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!